Deska Balkonowa

Drewniana i Kompozytowa

Szukasz pomysłu na wykończenie posadzki na balkonie? Przychodzą Ci do głowy różne rozwiązania? Płytki ceramiczne, gres, powłoka żywiczna i deska na balkon? To ostatnie rozwiązanie wydaje się być najciekawszym i najkorzystniejszym – z wielu powodów. Drewniana deska na balkon produkowana jest ze specjalnych gatunków Thermo drewna. To ważne, ponieważ są dzięki temu odporne na permanentne działanie wilgoci. Zastosowanie innych gatunków drewna może prowadzić do tego, że deska po kilku latach zacznie się wypaczać, pękać i gnić. Alternatywą dla drewnianych desek na balkon jest deska kompozytowa. Ona z kolei została wyprodukowana z mieszanki różnych tworzyw sztucznych. Tworzywa sztuczne z założenia nie chłoną wilgoci i są odporne na działanie promieni UV. Nie straszne im również trudne warunki użytkowania, uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. W odróżnieniu od deski drewnianej, deska kompozytowa nie wymaga impregnacji, a w obróbce jest równie prosta i łatwa, jak drewno.

Deska balkonowa kompozytowa

Twój balkon wymaga remontu? Płytki ceramiczne, które były do tej pory na nim ułożone popękały ze starości i mrozu? Jeśli tak, warto pomyśleć o wyborze trwalszego materiału na posadzkę. Polecana przez specjalistów jest deska balkonowa kompozytowa. Jest to obecnie najczęściej wybierana alternatywa dla gresu i naturalnego drewna. Znacznie tańsza, o potwierdzonej licznymi testami wytrzymałości, a do tego prosta w układaniu oraz nie wymagająca konserwacji. Największą zaletą deski kompozytowej na balkon jest jej trwałość. Wykonana w całości z mieszanki tworzyw sztucznych i żywic naturalnych, wiernie oddaje wygląd prawdziwego drewna. Struktura, powierzchnia, a nawet dotyk przypomina nam naturalne deski balkonowe. Jednocześnie deski nie chłoną wilgoci, nie ścierają się tak szybko jak drewno i pozostają odporne na działanie różnego rodzaju szkodników. Wszystko to składa się na ich zalety. Deska balkonowa tarasowa układana jest na płycie balkonu bez użycia zapraw klejowych. Zamiast tego wkrętami mocuje się je do stelażu, dzięki czemu są kilka cm powyżej powierzchni płyty balkonowej, umożliwiając tym samym swobodny odpływ wody.

Deska balkonowa drewniana Thermory

Nowoczesna i innowacyjna forma szybkiego montażu na balkonie. Deski balkonowe są wykonane z najwyższej jakości materiału jakim jest Jesion Amerykański. Cechuje je trwałość oraz autentyczność. System deski balkonowej można montować na płytkach, zarówno na balkonie jak i nawet w łazience. Deski balkonowe nie wymagają impregnacji. Ich wygląd nie zmieni się przez długie lata. Są one piękne, dzięki czemu taras będzie wyglądał nowocześnie oraz oryginalnie. Wymiary desek to 32mm x 238mm. Można je nabyć w paczkach po 1,904m2. Deski na dużej czy małej przestrzeni prezentują się rewelacyjne. Ich montaż jest szybki i wygodny. System tarasowy QuickDeck opiera się na gotowych elementach, które są montowane na stałe na podstawie z tworzywa. Cieszą się dużą popularnością ze względu na oryginalność oraz design. Deski można zamontować na każdej utwardzonej powierzchni, co jest ich wielką zaletą.

Deska balkonowa Thermory