Czym ciąć deski kompozytowe?

Deski kompozytowe to bardzo trwały, atrakcyjny i lubiany materiał do wykonywania tarasów i podestów. Jest odporny na działanie wilgoci, nie wymaga impregnacji, ma dużą odporność na ścieranie i nie sprawia trudności w obróbce. Tak duża liczba zalet i korzystna cena sprawiają, że jest coraz częściej wybieraną alternatywą dla drewna egzotycznego. Pojawia się jednak pytanie, jak wygodnie, dokładnie i bezpiecznie ciąć deski kompozytowe? Jakie narzędzia są do tego najlepsze?

Narzędzia ręczne
Jeśli do cięcia mamy niewielką ilość desek, można wykorzystać narzędzia ręczne. Piła płatnica to najlepsze z nich, która pozwala szybko przycinać deski na długość lub szerokość. Piła sprawdzi się dobrze przy niewielkiej ilości korekt. Jeśli przycięcia wymaga większa liczba desek kompozytowych oraz zależy nam na dokładności cięcia, odpowiednim wyborem będzie elektryczna pilarka stołowa oraz ukośnica.

Elektronarzędzia do cięcia
Pilarka stołowa pozwala wygodnie i precyzyjnie docinać deski kompozytowe na długość i szerokość. Ukośnica pozwoli nam dodatkowo na bardzo dokładne cięcie deski pod kątem. Wybierając tarcze do cięcia, lepiej zakładać te z większą ilością zębów, dzięki czemu unikniemy nieestetycznego szarpania krawędzi desek kompozytowych.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz